Top

Nowy Samsung na rynku

Grudzień 12, 2007

samsung_j400

Otrzymaliśmy od Samsunga kolejną premierę telefoniczną. Tym razem według zapewnień producenta coś dla fanów eleganckich i stylowych gadżetów – Samsung J400.

Pod spodem znajdziecie obszerną informacje prasową, ja powiem Wam tylko, że to clamshell 3G, z odtwarzaczem multimediów, slotem kart microSD i ? przystępna ceną. Sugerowana cena detaliczna to 699 zł.

Samsung J400 – informacja prasowa

Granatowa, lustrzana obudowa telefonu sprawia, że J400 prezentuje się w dłoni jak prawdziwy klejnot. Stylowy, elegancki, o klasycznych, prostych kształtach nawiązuje swym designem do nowoczesności i subtelnego minimalizmu. W tym składanym modelu znajdują się dwa wyświetlacze: główny 2-calowy to najwyższej jakości ekran TFT o 262 tys. kolorów, na którym oglądanie zdjęć i odtwarzanie filmów wideo jest przyjemnością.  Zewnętrzny, mniejszy wyświetlacz pokazuje godzinę oraz informacje o otrzymanych wiadomościach i nieodebranych rozmowach telefonicznych.  Niewielkie rozmiary telefonu sprawiają, że jego nowoczesny charakter połączony został również z wygodą i zgrabnym wyglądem.

Technologia 3G czyli dostęp do usług mobilnych
Samsung J400 to nieustanny i łatwy dostęp do informacji dzięki technologii 3G. Oznacza to nie tylko możliwość surfowania po Internecie czy pobierania poczty, ale również przeglądania plików video i przeprowadzania videokonferencji ? dla celów biznesowych czy po prostu dla przyjemności. Transfer danych z prędkością 384 Mb/s zapewnia standard WEDGE. Przeglądarka internetowa NetFront v3.4 umożliwia przeglądanie Internetu z takim samym bogactwem grafiki, informacji i układem stron jak na komputerze stacjonarnym.

Telefon umożliwia komunikację za pomocą technologii Bluetooth 2.0 ? na przykład ze słuchawkami stereo. Wystarczy włączyć odtwarzacz MP3 i posłuchać swojej ulubionej muzyki. Bibliotekę utworów zapisanych na 8MB pamięci powiększyć można dzięki czytnikowi kart microSD.  Samsung J400 odtwarza formaty MP3, AAC, AAC+, AMR. 

Najnowszy Samsung to również łatwość robienia zdjęć 1,3 megapikselowym aparatem fotograficznym czy też nagrywania filmików video w formatach MPEG4 i H.263.  Technologia Bluetooth umożliwia mobilne połączenie się z drukarką i natychmiastowe wydrukowanie fotek, by niezwłocznie podzielić się utrwalonymi chwilami z bliskimi.   

Samsung, jako jedyny producent na polskim rynku oferuje swoich telefonach funkcję wiadomości alarmowych. Wystarczy, że przyciśniesz cztery razy boczny przycisk na obudowie a telefon automatycznie wyśle na wprowadzony wcześniej numer wiadomość sms powiadamiającą, że jesteś w niebezpieczeństwie. Jeśli ta osoba oddzwoni do Ciebie telefon automatycznie przyjmie połączenie. Ponadto, jako uzupełnienie Samsung J400 wyposażony jest również w funkcję ?Mobile Tracker? (również dostępną tylko w telefonach Samsung), która umożliwia odnalezienie telefonu w przypadku jego zgubienia/kradzieży. Przy zmianie karty SIM telefon automatycznie wysyła wiadomość sms z informacją o numerze karty na wprowadzony wcześniej przez użytkownika numer.

Telefon dostępny jest dwóch wersjach kolorystycznych: granatowej i czarnej.
Sugerowana cena detaliczna: 699,00zł

Specyfikacja Samsung J400

 • Standard UMTS, EDGE  900/1800/1900 MHz / 2.1 GHz
 • Aparat fotograficzny 1,3 megapiksele + VGA do videokonferencji
 • Wyświetlacz Główny: TFT, 262 tys. kolorów (2,0"); pomocniczy: STN, czarnobiały (1,0")
 • Pliki audio: MP3 / AAC / AAC+ / AMR / RA
 • Bluetooth 2.0, USB 2.0 (Full Speed)
 • MMS/Java/klient e-mail
 • Czas rozmowy: do 180 minut
 • Czas czuwania: do 250 godzin
 • Pamięć: 8MB + czytnik kart microSD
 • Rozmiary: 99×49,5×15,9mm
 • Mobile Tracker
 • Tryb offline

Komentarze

Comments are closed.

Bottom