I solve top puzzle games for iOS, Android, Steam and Nintendo Switch for you!
Kino domowe

Nagrywarki DVD Panasonic Diga

Panasonic wprowadzi na rynek nowe nagrywarki DVD ze znanej serii Diga. Nowe modele są niezwykle łatwe w obsłudze, zapewniają wysoką jakość nagrywanego i odtwarzanego obrazu oraz udoskonalone mechanizmy komunikacji. Ponadto we wszystkich trzech modelach z serii DIGA, jakie firma Panasonic przygotowała na rok 2006, wprowadzono wiele nowych, atrakcyjnych rozwiązań technicznych, w tym możliwość odtwarzania formatu DivX.

nagrywarki_p.jpg

W 2006 roku na rynku pojawią się następujące modele:

  • DMR-EH65 – nagrywarka DVD z dyskiem twardym (250 GB6) i gniazdem kart pamięci SD – dostępna od czerwca b.r. w cenie 2299 zł
  • DMR-EH55 – nagrywarka DVD z dyskiem twardym (160 GB6) i gniazdem kart pamięci SD – dostępna od kwietnia b.r. w cenie 1799 zł
  • DMR-ES15 – nagrywarka DVD – dostępna od kwietnia b.r. w cenie ok. 899 zł

Flagowym modelem spośród nowych nagrywarek jest DMR-EH65. Został on wyposażony w nowe złącze HDMI, które umożliwia łatwe podłączanie za pomocą pojedynczego kabla do innych urządzeń zgodnych ze standardem HDMI. Warta podkreślenia jest również funkcja HDAVI Control, która zapewnia jeszcze większy komfort użytkowania. Dzięki niej nagrywarkę i telewizor (np. Panasonic Viera) włączyć można naciskając tylko jeden przycisk na pilocie zdalnego sterowania. Ponadto, jeśli nagrywarka podłączona jest do amplitunera, jednym przyciskiem włącza się też i wyłącza cały zestaw kina domowego. Nie trzeba już uruchamiać każdego urządzenia osobno ani też ręcznie wybierać źródła sygnału wejściowego. Dzięki funkcji HD Up-Conversion podniesiono jakość obrazu, która zapewnia konwersję filmów DVD i innych materiałów do formatu HD (720p/1080i).

WIELOFORMATOWOŚĆ I ŁATWA OBSŁUGA

Wszystkie nagrywarki DVD z serii DIGA zapewniają łatwość i wygodę zapisywania i odtwarzania materiału wideo z dowolnych formatów (Super Multi-Format Recording and Playback). Modele DIGA mogą odtwarzać i zapisywać obrazy na dyskach DVD-RAM, DVD-R, DVD-R DL1, DVD-RW2, +R, +R DL1, i +RW. Mogą również dodatkowo odtwarzać płyty DVD-Audio, DVD-Video, Video CD, SVCD, Audio CD (CD-DA) i CD-R/RW3 oraz zapisane na nich pliki MP34/JPEG i DivX. Łatwość obsługi zwiększa ponadto popularna funkcja szybkiego nagrywania po upływie zaledwie 1 sekundy (1-Sec. Quick Start Recording5) oraz menu ekranowe podporządkowane wykonywaniu określonych zadań, które upraszcza wybór odpowiednich opcji. Funkcja automatycznego wyboru napędu (Auto Drive Select) eliminuje konieczność używania pilota do przełączania napędów, ponieważ odtwarzanie może się rozpoczynać zaraz po włożeniu dysku DVD lub karty pamięci SD. Na łatwość obsługi wpływają też rozmaite nowe funkcje, jak np. podręczne menu automatycznego zamykania dysków DVD-R. Urządzenia z serii DIGA są ponadto dostosowane do obsługi płyt jednostronnych dwuwarstwowych DVD-R DL i +R DL oraz zapewniają wydłużony czas zapisu na jednowarstwowych dyskach DVD-R/+R.

WYSOKA JAKOŚĆ DŹWIĘKU I OBRAZU

Nowy przetwornik cyfrowo-analogowy modeli DIGA, o parametrach 108 MHz/12 bitów, zapewnia wysoką jakość odtwarzanego obrazu. Dzięki cenionej przez użytkowników możliwości zapisywania w trybie 2xLP modele DIGA rejestrują obraz o maksymalnej rozdzielczości poziomej 500 linii. Gwarantuje to około dwukrotny wzrost ostrości obrazu w porównaniu z trybem LP dostępnym w tradycyjnych nagrywarkach DVD. Model DMR-EH65 rejestruje w trybie LP obraz o takiej samej rozdzielczości w pionie, jak w trybie standardowym (SP), co pozwala na zapisanie na wbudowanym dysku twardym o pojemności 250 GB6 około 222 godzin wysokiej jakości materiału wizyjnego. Oznacza to, że można np. przez ponad miesiąc nagrywać po 6 godzin programu telewizyjnego dziennie, a jakość obrazu będzie znakomita.

W nowych modelach z serii DIGA wysoka jest również jakość dźwięku. Dzięki przetwornikowi cyfrowo-analogowemu o parametrach 192 kHz/24 bity, stosowanemu w specjalistycznych urządzeniach audio, nagrywarki DIGA wiernie odtwarzają sygnał dźwiękowy. W modelach z twardym dyskiem zastosowano ponadto kondensatory elektrolityczne Elna z serii SILMIC, wykorzystujące papier elektrolityczny wytworzony na bazie włókien jedwabnych, który jest wyjątkowo odporny na wibracje. W ramach wszechstronnych działań, mających na celu zapewnienie najwyższej jakości brzmienia, zajęto się również optymalizacją konstrukcji mechanicznej nagrywarek. W modelach DMR-EH65 i DMR-EH55, aby zapobiegać rezonowaniu obudowy, specjalny amortyzator tłumi drgania napędu. Unikatowa technologia firmy Panasonic, która optymalizuje sterowanie szybkością wentylatora, zapewnia znaczne ograniczenie szumu, jaki powstaje przy jego pracy. Zastosowanie amortyzatora oraz zmniejszenie szumu wentylatora pozwoliło na zredukowanie poziomu hałasu generowanego przez nagrywarki DIGA do zaledwie 30 dBA.

KOMUNIKACJA

Gniazdo kart pamięci SD7 w modelach DMR-EH65 i EH55 stwarza szerokie możliwości komunikacji nagrywarek z innymi urządzeniami tj. kamery czy aparaty cyfrowe. Dzięki niemu, bez potrzeby korzystania z zewnętrznych czytników, oglądać można filmy zapisane na kartach pamięci SD. Wystarczy skopiować je na dysk twardy lub płytę DVD-RAM a następnie odtworzyć. Gniazdo to ułatwia kopiowanie cyfrowych zdjęć i sekwencji wideo z kart pamięci SD na dysk twardy lub płytę DVD-RAM, co jest wygodnym sposobem gromadzenia i przechowywania w jednym miejscu fotografii z wielu źródeł. Modele DMR-EH65 i EH55 pozwalają również na zapisywanie filmów i zdjęć na tej samej płycie DVD-RAM, dzięki czemu można umieścić ulubione fotografie i sekwencje wideo na jednym dysku oraz nagrywać dyski z materiałami o określonej tematyce, np. najważniejsze wydarzenia sportowe, sceny z wakacji lub pierwszy rok życia dziecka. Wszystkie modele z serii DIGA na rok 2006 są wyposażone w złącze DV, służące do łatwego kopiowania nagrań z kamer. Zdjęcia są zapisywane w formie wygodnych list (playlists), które łatwo można pobierać i umieszczać w archiwach w celu dłuższego przechowywania.