I solve top puzzle games for iOS, Android, Steam and Nintendo Switch for you!
Newslettery

Agenci specjalni wśród notebooków

panasonic_2.jpg

Warszawa, 2 stycznia 2007 r. ? Panasonic  wprowadza na polski rynek nowe modele komputerów przenośnych Panasonic Toughbook, które odznaczają się najwyższą klasą wytrzymałości (Fully Ruggedized). Są one przeznaczone głównie do pracy w warunkach ekstremalnych.

Obudowa ze stopu magnezu gwarantuje maksymalną ochronę podzespołów, a specjalne uszczelnienie zapobiega wnikaniu pyłu i wody do wnętrza komputera. Technologia mobilna Intel? Centrino? Duo zapewnia optymalną bezprzewodową transmisję danych i długi czas pracy akumulatora. Obydwa notebooki spełniają surowe wymagania certyfikatów IP54 i MIL-STD 810F wymaganych przez większość armii na świecie.

Notebooki Panasonic Toughbook CF-30 i CF-19 zostały zaprojektowane z myślą o wymagających użytkownikach, którzy oczekują solidności i niezawodności w codziennej pracy w terenie z komputerem. Nowe Toughbooki są odporne nie tylko na wstrząsy, wibracje, uderzenia, pył i kurz, ale także na ekstremalne warunki atmosferyczne np. niską temperaturę i wysoką wilgotność otoczenia.

panasonic_p1.jpgModel CF-30 uważany jest za wzorcowy model notebooka przeznaczonego do pracy na zewnątrz. Dzięki solidnej konstrukcji jest on przystosowany do najcięższych warunków eksploatacyjnych. CF-30 może pracować na standardowej baterii nawet do 8 godzin. Antena Diversity, zintegrowana w obudowie wyświetlacza oraz technologia mobilna Intel? Centrino? Duo zapewniają optymalny odbiór w sieci WLAN.
Obudowa notebooka Panasonic Toughbook CF-30 wykonana jest z ultrawytrzymałego stopu magnezu, odpornego na uderzenia i wstrząsy. Ponadto podzespoły są zamknięte w aluminiowej klatce i zabezpieczone dodatkowo ochronną pianką. To wszystko sprawia, że model CF-30 w nienaruszonym stanie przetrwa upadek z wysokości 90 cm.
Model CF-30 jako jedyny notebook na rynku charakteryzuje się jasnością ekranu wynoszącą 1000 cd. 13,3-calowy dotykowy ekran XGA jest ponadto antyodblaskowy. Cechy te gwarantują perfekcyjną czytelność wyświetlacza na zewnątrz, nawet przy bezpośrednim nasłonecznieniu. Kieszeń multimedialna Hot Swapping pozwala na łatwą zamianę dostępnych dysków, a nawet podłączenie dodatkowej baterii.
Specjalny ogrzewacz twardego dysku umożliwia korzystanie z Toughbooka CF-30 nawet w bardzo niskich temperaturach, a odbijająca promienie słoneczne obudowa z uchwytem do przenoszenia urządzenia zapobiega absorpcji ciepła w wysokich temperaturach.
Drugi z wprowadzanych na rynek modeli – CF-19 jest połączeniem klasycznego notebooka i praktycznego tabletu PC. Podobnie jak model CF-30, należy on do klasy Fully Ruggedized. Jest on zatem maksymalnie zabezpieczony przed negatywnym wpływem warunków zewnętrznych.
Zintegrowana technologia mobilna Intel? Centrino? Duo gwarantuje najwyższą wydajność przy efektywnym zużyciu energii. Dzięki umieszczonym w obudowie wyświetlacza dwóm antenom Diversity sieci WLAN transfer danych jest optymalny, a wydajne litowo-jonowe baterie pozwalają na czas eksploatacji do 8 godzin.
Panasonic Toughbook CF-19 to przemienny notebook ?2 w 1?, który wyposażony jest w obrotowy 10,4-calowy wyświetlacz XGA, zabezpieczony obudową ze stopu magnezu oraz wytrzymałym i nieprzepuszczającym kurzu, dwuwymiarowym zawiasem. Ten zoptymalizowany technicznie ekran LCD, o wyjątkowo niskim współczynniku odblasku, zapewnia bardzo dobrą czytelność nawet przy jasnym oświetleniu. CF-19 jest ponadto niezwykle lekki, jak na swoje zaawansowane funkcje, waży zaledwie 2,25 kg.
Twardy dysk komputera przenośnego CF-19 zamknięty jest w zamortyzowanej, pochłaniającej wstrząsy, aluminiowej klatce. Podwójna, wodoodporna konstrukcja gwarantuje trwałe i solidne uszczelnienie, a ogrzewacz twardego dysku przeciwdziała wahaniom temperatury wewnątrz urządzenia.
Model CF-19 jest dostępny na rynku polskim w dwóch wersjach: wariant Touchscreen z systemem Windows? XP Professional oraz w wersji digitizera elektromagnetycznego z systemem Windows? XP Tablet PC-Edition.

Panasonic Toughbook CF-30 i CF-19 będą dostępne na polskim rynku od początku stycznia 2007 roku w rekomendowanych cenach 22 tys. netto w przypadku CF-30 i 18 tys. netto w przypadku CF-19.