Top

Nowy format komputera osobistego Samsung

March 16, 2006

14.jpg

Samsung Electronics rzuca wyzwanie rynkowi tradycyjnych komputerów osobistych i wprowadza Q1 (ultramobilny PC). Opracowany według wspólnej koncepcji Samsung Electronics, Intel i Microsoft, Q1 spełnia nie tylko funkcje tradycyjnego komputera osobistego, ale także wiele funkcji mobilnych, zaspokajając najbardziej wyrafinowane oczekiwania użytkowników.

Ważące tylko 779 gramów urządzenie, wyposażone w ekran dotykowy zbudowany z wykorzystaniem najnowszych technologii, jest w pełni mobilne, ma znakomite parametry i funkcjonalność zapewniającą mu miejsce w czołówce rynku. Q1 z procesorem Intel i systemem operacyjnym Microsoft Windows XP Tablet jest równie funkcjonalny, jak tradycyjny komputer osobisty.

Łącza Bluetooth i bezprzewodowy LAN zapewniają dostęp do Internetu w dowolnym miejscu i czasie, a 7-calowy panoramiczny wyświetlacz LCD i system operacyjny Windows XP gwarantują obraz wysokiej rozdzielczości oraz dostęp licznych aplikacji, takich jak telewizja cyfrowa DMB czy system nawigacji. Dzięki odtwarzaczowi AVS Now użytkownik Q1 może bezpośrednio i bez restartowania systemu korzystać z multimediów: odtwarzać pliki muzyczne i video oraz przeglądać fotografie.

Ultramobilny komputer osobisty Samsung Q1 został zaprezentowany po raz pierwszy na targach CeBIT.

Dane techniczne komputera osobistego Q1

31.jpg

228 (szerokość) * 140 (wysokość) * 25 (głębokość)
7-calowy, panoramiczny wyświetlacz LCD
Windows XP Tablet edition
Intel Celeron M ULV
Dysk twardy 40GB, pamięć 512MB DDR2
Bezprzewodowy LAN 802.11bg, Bluetooth 2.0

Komentarze

Comments are closed.

Bottom