I solve top puzzle games for iOS, Android, Steam and Nintendo Switch for you!
Wydarzenia

Hakerska uczta w Stanach Zjednoczonych

W sobotę firma MasterCard International Inc. poinformowała o spenetrowaniu bazy numerów kart kredytowych. Istnieje możliwość, że hakerzy uzyskali dostęp do 40 milionów numerów.

Do ataku doszło pod koniec tamtego roku, jednak potwierdzenie włamania i wszystkie czynności związane z tym faktem trwały wiele miesięcy. Dwa tygodnie temu ostatecznie potwierdzono fakt włamania, a w sobotę poinformowano o nim klientów.

MasterCard potwierdził, że 13.9 mln numerów kart wydanych pod jego szyldem mogło zostać skradzionych. Rzecznik Visa USA Inc. mówił o ponad 22 mln numerów.
Według rzecznika MasterCard na pewno zostało skradzionych 68000 numerów, jednak hakerzy mieli dostęp do całej bazy przez nieokreślony dotąd czas, więc mogło ich być zdecydowanie więcej. Na szczęście w spenetrowanej bazie znajdowały się tylko numery, bez numerów ubezpieczenia i nazwisk, potrzebnych w większości przypadków do transakcji elektronicznych. Nie zmienia to jednak faktu, że to największy i najgroźniejszy atak hakerski w historii, który mógł przynieść wielomiliardowe straty dla największych kompanii finansowych świata.