Top

Nokia GPS LD-3W

February 14, 2006

Łatwiej dostępna mobilna nawigacja: Nokia poszerza ofertę produktów średniej klasy o usługi lokalizacyjne i wprowadza nowy moduł GPS.

nokia_gps.jpg

Chcąc udostępnić usługi lokalizacyjne większemu gronu klientów, firma Nokia zapowiedziała wprowadzenie modułu Nokia GPS LD-3W, kompatybilnego z całą gamą modeli telefonów wyposażonych w funkcje Bluetooth. Dzięki współpracy z kilkoma partnerami Nokia oferuje wygodne i przystępne rozwiązania nawigacyjne, dostępne już teraz dla użytkowników wielu telefonów średniej klasy.

?Usługi lokalizacyjne, takie jak nawigacja i wyszukiwanie hoteli lub restauracji, stają się coraz popularniejsze wśród użytkowników? ? mówi Aage Snorgaard, wiceprezes w dziale Mobile Phones firmy Nokia. ?Wprowadzenie modułu Nokia GPS LD-3W oraz współpraca z firmami działającymi na rynku usług nawigacji, takimi jak Wayfinder i Telmap, pozwalają nam zaoferować gamę interesujących usług lokalizacyjnych kilkudziesięciu milionom klientów, którzy wybrali jeden z bardzo popularnych modeli klasy średniej, taki jak Nokia 6230i lub Nokia 6280.?

Do najpopularniejszych usług lokalizacyjnych należą rozwiązania stosowane w samochodach. Już wcześniej firma Nokia wprowadziła usługi nawigacyjne w urządzeniach serii S60. Teraz usługi te stają się dostępne w niższym segmencie cenowym.

Gdy telefon jest podłączony do modułu Nokia Wireless GPS LD-3W, klienci widzą miejsce swojego pobytu z dokładnością do pięciu metrów, a na cyfrowej mapie dostarczonej przez Wayfinder lub Telmap pojawia się najłatwiejsza trasa do celu. Po zakończeniu instalacji, wspomaganej przez automatyczne narzędzie konfiguracyjne, użytkownicy mają do dyspozycji cały pakiet cyfrowych map. Wprowadzenie modułu GPS do sprzedaży jest planowane na pierwszy kwartał 2006 roku, a cena detaliczna powinna wynieść około 110 euro (bez podatków i dopłat).

Moduł Nokia GPS Module LD-3W wraz z pakietem usług nawigacyjnych będzie prezentowany na stoiskach partnerskich firm Wayfinder i Telmap podczas kongresu 3GSM 2006, który odbywa się w Barcelonie w dniach 13?16 lutego.

Komentarze

Comments are closed.

Bottom