I solve top puzzle games for iOS, Android, Steam and Nintendo Switch for you!
Newslettery

Twardy dysk na jednej płycie Panasonic

panasonic.jpg

CeBIT, Hanower, 2006 – Panasonic, najbardziej znana marka koncernu Matsushita Electric Industrial Co. Ltd., poinformował o planach wprowadzenia w 2006 r. na rynek europejski dysków Blu-ray (BD). Nowe nośniki będą dostępne w dwóch wariantach, o pojemności 50 GB i 25 GB. Będzie ich można używać w napędach BD z szybkością zapisu 2x.
Wiosną tego roku znajdą się w sprzedaży w Europie następujące cztery modele:

  1. LM-BE50DE                 Do wielokrotnego zapisu, 50 GB, jednostronny, dwuwarstwowy
  2. LM-BE25DE                 Do wielokrotnego zapisu, 25 GB, jednostronny, jednowarstwowy
  3. LM-BR50DE                 Do jednokrotnego zapisu, 50 GB, jednostronny, dwuwarstwowy
  4. LM-BR25DE                 Do jednokrotnego zapisu, 25 GB, jednostronny, jednowarstwowy

Modele LM-BE50DE i LM-BR50DE wykorzystują strukturę dwuwarstwową, co pozwala uzyskać dużą pojemność 50 GB, ponaddziesięciokrotnie większą niż pojemność konwencjonalnych, jednostronnych dysków DVD 4,7 GB. Ta dwuwarstwowa technologia została po raz pierwszy wprowadzona przez firmę Panasonic w 2004 r. na rynek japoński (szybkość zapisu wynosiła 1X).

Technologia dwuwarstwowa, pojemność maksymalna 50 GB

Nowa technologia nakładania warstw umożliwiła firmie Panasonic zmieszczenie dwóch warstw do nagrywania ? warstwy pośredniej i przezroczystej warstwy powlekającej ? w strukturze o grubości zaledwie 0,1 mm. Technologia warstwy do nagrywania o dużej czułości i przezroczystości pozwoliła uzyskać strukturę dwuwarstwową, a precyzyjna technologia formowania zapewniła jednolitą grubość całej warstwy pośredniej. Połączenie tych rozwiązań umożliwiło firmie Panasonic opracowanie dysku BD z dwiema warstwami do nagrywania o łącznej pojemności 50 GB.

Warstwa zewnętrzna nakładana wirowo

W procesie produkcji dysków Panasonic BD zastosowano także zaawansowaną technologię powlekania wirowego, która umożliwia formowanie warstwy zewnętrznej o wyjątkowo jednolitej grubości. Cecha ta ma kluczowe znaczenie dla stabilnego zapisu danych.

Warstwa do wielokrotnego zapisu o wyjątkowej technologii produkcji

Opracowana przez firmę Panasonic folia do nagrywania o dużej czułości i trwałości, używana do produkcji dysków wielokrotnego zapisu, jeszcze bardziej poprawia parametry nagrywania i odtwarzania. Jest to szczególnie istotne w przypadku używania dysku z komputerem PC, gdy dane są często zapisywane.

Folia z materiału nieorganicznego w dyskach jednokrotnego zapisu

Warstwa do nagrywania w dyskach jednokrotnego zapisu jest wykonana z odpornego na działanie światła materiału nieorganicznego. Zapewnia ona bezpieczne, długotrwałe przechowywanie danych.

Twarda warstwa zewnętrzna

Nowa technologia utwardzania powierzchni umożliwiła znaczną poprawę odporności dysków na zarysowania i ścieranie. Gwarantuje to dużą niezawodność i trwałość, nawet jeśli dyski są przechowywane bez kasety.