I solve top puzzle games for iOS, Android, Steam and Nintendo Switch for you!
Hardware PC

IBM wciąż numer jeden na listach superkomputerów

Najszybsze komputery świata nie są oceniane według prędkości pojedynczego procesora. Ogromne systemy obliczeniowe bada się tylko pod jednym względem, ilości operacji jakie mogą wykonać na sekundę.

bluegene

W ostatnio opublikowanym rankingu superkomputerów zdecydowana przewagę nad pozostałymi konkurentami uzyskała firma IBM, której komputery zajęły aż 51.8 procenta miejsc na liści 500 najszybszych. Sześć spośród pierwszej dziesiątki, to urządzenia spod znaku IBM.

Najszybszym obecnie komputerem sklasyfikowanym na pierwszym miejscu jest system BlueGene/L umieszczony w Narodowym Laboratorium im. Lawrenc?a Livermore?a będącym częścią Departamentu Energii. Testy wydajnościowe pokazały, że jego moc obliczeniowa odpowiada 136.8 TFlopom/s (jeden ?teraflop? to trylion operacji na sekundę). Docelowo Big Blue będzie składał się z 131072 procesorów o łącznej przepływności 360 TFlopów/s, będzie miał 32TB pamięci operacyjnej i pobierał 1,2 MW mocy. I wyprzedzając Wasze pytania, żadna gra nie powinna się raczej na nim wieszać.